Niedawne posty na blogu

PYTANIA DOTYCZĄCE ZAMÓWIEŃ

JAK DŁUGO TRWA REALIZACJA ZAMÓWIENIA?

Zamówiony towar wysyłamy w ciągu 24 godzin od zaksięgowania przelewu lub wybrania płatności za pobraniem. Wyjątkiem są produkty, które nie są dostępne w magazynie – w opisie dostępności produktu jest to zawsze zaznaczone.

JAK MOGĘ ZAPŁACIĆ ZA TOWAR?

Możliwe są 3 sposoby płatności:
- przy odbiorze (przesyłka za pobraniem)
- ComGate
- przelew bankowy

CZY MOGĘ ZŁOŻYĆ REKLAMACJĘ?

Zapewniamy standardowy okres gwarancji 24 miesięcy. Jeżeli produkt nie spełnia Twoich oczekiwań, skontaktuj się z nami mailowo: info@najfotopulapki.pl. W 90% przypadków reklamacje rozpatrujemy w ciągu tygodnia.

PYTANIA DOTYCZĄCE PRODUKTÓW

Na jakie parametry zwrócić uwagę podczas wybierania odpowiedniej fotopułapki?

Zwróć szczególną uwagę na zastosowanie poszczególnych modeli. Jeśli chcesz mieć stały nadzór nad danym obiektem, wybierz fotopułapkę z szybkim modułem GSM. Jeśli natomiast jesteś miłośnikiem fotografowania przyrody, sięgnij po urządzenie wykonujące zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Nasz personel chętnie doradzi Ci w wyborze – wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo i opisać do jakich celów będziesz używać urządzenie.

Jak ukryć fotopułapkę?

Trudność ukrycia fotopułaki uzależniona jest od terenu i otoczenia. Do uniwersalnych zasad należy jednak nie informowanie żadnych postronnych osób o instalacji urządzenia oraz nie umieszczanie go na wysokości oczu osoby dorosłej (bezpieczna wysokość montażowa wynosi około 2 metry). Jeśli fotopułapkę umieszczamy w terenie, postarajmy się osłonić ją liśćmi i gałęziami w taki sposób, aby nie utrudniać pracy czujnika ruchu. W takich obiektach jak na przykład sklepy zamaskujmy fotopułapkę innymi przedmiotami lub zdecydujmy się na atrapy, które skutecznie odwrócą uwagę od właściwej rejestrującej fotopułapki, zapewniając tym samym jej ochronę przed zniszczeniem.

Jak długo wytrzymują baterie?

Żywotność baterii zależy od ich rodzaju i ich liczby w fotopułapce. Większość urządzeń działa na 4 baterie, więc jeśli chcemy wydłużyć ich żywotność dobrym rozwiązaniem jest jednoczesne umieszczenie od 8 do 12 sztuk. Przy umieszczeniu 12 sztuk baterii fotopułapka będzie działać nawet do 1 roku.

Czy czerwone poruszające się kółko w obiektywie jest sygnałem wadliwego działania fotopułapki?

Czerwone kółko nie sygnalizuje wady. Jest to oznaczenie przysłony IR, która po umieszczeniu baterii w urządzneiu ulega automatycznej konfiguracji.

Co robić jeśli po uruchomieniu fotopułapki ekranik natychmiast gaśnie?

Upewnij się, że do urządzenia została włożona karta SD. Większość fotopułapek nie uruchomi się bez niej w ogóle, ewentualnie na moment się zaświeci i zgaśnie.

Co zrobić, jeśli fotopułapka robi zdjęcia tylko w ciągu dnia?

Sprawdź baterie, najprawdopodobniej są bliskie rozładowania. W ciągu dnia fotopułapka zużywa znacznie mniej baterii niż ma to miejsce podczas nocnego fotografowania. Prawdopodobnie baterie w Twojej fotopułapce są już za słabe.

Dlaczego fotopułapka skraca nagrania wideo rejestrowane w nocy?

Za taki stan rzeczy ponownie odpowiadać mogą bliskie rozładowania baterie, które są zbyt słabe, by prawidłowo rejestrować obraz w nocy.

Ustawiłem opcje przesyłania wiadomości MMS, ale żadne z nich nie docierają na moj telefon.

Upewnij się, że w karcie SIM wyłączona została funkcja PIN lub ponownie przejdź przez jej konfigurację. Aktywacja nowych kart SIM u operatora zwykle trwa do 24 godzin. Jeśli z urządzeniem konfigurujesz starą kartę SIM upewnij się, że jest ona wystarczająco doładowana.

Fotopułapka nieregularnie przesyła wiadomości MMS i zauważyłem, że część zarejestrowanego materiału nie przesyła wcale.

Najprawdopodobniej problem spoczywa w słabym lub przerywanym zasięgu. Spróbuj umieścić fotopułapkę w miejscu z lepszym zasięgiem lub wybróbuj możliwości innego operatora.
W przypadku dalszych pytań i wątpliwości skontaktuj się z nami mailowo na adres: info@najfotopulapki.pl